İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Osmaniye Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

Sağanak Yağış Sırasında ve Sonrasında Osmaniye AFAD'ta Yoğun Mesai 26 Ekim 2018

25.10.2018 tarihinde İlimizde yaşanan sağanak yağış sırasında ve sonrasında Osmaniye AFAD arama kurtarma ekibi, gelen ihbarlar üzerine yoğun bir tempoda çalışarak üzerine düşen sorumluluk bilinciyle görevlerini başarıyla yerine getirmiştir.    
Esenevler Mahallesi’nde bulunan 3 evde ve Alibeyli Mahallesi’nde bulunan 1 evde; su basması ihbarları üzerine dalgıç pompalar kullanılarak evlerin içerisindeki sular tahliye edildi. 
Esenevler Mahallesi’nde yolda su birikmesi nedeniyle kalan 2 araç Osmaniye AFAD  ekibince çıkarıldı.
Musa Şahin Bulvarı Devlet Bahçeli Meydanı’nda İtfaiye Ekipleri ile birlikte alt geçitte biriken su tahliye edilmiştir. 
Karaçay Vadisi Taş Ocağı Mevkiinde gelen ihbarda Osmaniye merkeze 12 km uzaklıkta bulunan Aşağıbağ yayla yolunda 9 kişinin aşırı yağış ve yoldaki toprak kayması nedeniyle mahsur kaldığı bilgisi alınmış, Osmaniye AFAD, Jandarma ekipleri ve Orman Müdürlüğüne ait iş makinası arama kurtarma çalışmaları yapmak üzere yola çıkmıştır. Orman Müdürlüğüne ait iş makinasının yol açmasıyla, AFAD ve Jandarma ekiplerimiz bölgeye ulaştığında, aralarında yaşlı ve hastalarında bulunduğu mahsur kalan vatandaşlarımız ve mahsur kalan 2 araçları ile birlikte yaklaşık 4 saat süren çalışma ile kurtarılmıştır.