İçeriğe Atla Menüye Atla

WhatsApp Image 2018 12 28 at 16.22.14

logo
Osmaniye Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürü ( Serhat BULUT )

DSC08718

   1976 yılında Osmaniye'de doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Osmaniye'de  tamamladı. Lise öğrenimini de aynı şehirde devam ettirip, 1994 yılında Osmaniye İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite hayatına Cumhuriyet Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı bölümü ile başladı. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümünde 2001 yılında tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bilim Dalında, "Bilişim Teknolojilerinin Türk Kamu Yönetiminde Kullanılabilirliği" konulu bitirme projesi ile 2009 yılında tamamladı.
 
    Çalışma ve İş Kurumu Osmaniye ve Adıyaman İl Müdürlüklerinde İstatistikçi olarak çalıştı. İşletmelerde eğitim çalışmaları kapsamında Ülkemizin birçok ilinde kamu ve özel sektörde işletmelerde İlk ve Orta Kademe Yöneticilik, İnsan İlişkileri ve İletişim, İşyerinde İletişim, Zaman Yönetimi, İşçi Geliştirme, İş Sağlığı ve Güvenliği, konusunda eğitimler verdi.
 
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Boğaziçi Müşavirlik İnş.Ltd.Şti.'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yol Bakım Onarım Müdürlüğü Müşavirlik Hizmetleri İhalesi Kapsamında, danışmanlık ve kontrolörlük hizmetinde bulundu.
 
     Osmaniye iline ilişkin genel bilgiler, sosyal ve ekonomik duruma ilişkin veriler,  işletmelerin istihdam yapısı  ve ihtiyaç duyulan mesleklerin tespitine yönelik olarak, Osmaniye İşgücü Piyasası Analizi konusunda yayınlanmış 2 adet yayınlanmış eseri bulunmaktadır.
 
    Seferberlik ve Savaş Hallerinde, kamu veya özel kurum ve kuruluşlarının  insan gücü ihtiyacının belirlenmesine ve bu ihtiyacın hangi kaynaklardan öncelik sırasına göre ne suretle karşılanacağına dair yapılan İnsan Gücü Planlama Sisteminin Osmaniye iline ait çalışmaları yürüttü.
 
     Ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı ve başkan olarak görev yapmaktadır. 
 
    2017 yılının Ocak ayından itibaren   Osmaniye  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevini devam ettiren Serhat BULUT, evli ve 3 çocuk babasıdır.