İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
OSMANİYE
Osmaniye Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’nde Abdülhamid Han’ı Anma Programı Düzenlendi 16 Şubat 2018
foto
Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’nde Sultan Abdülhamid Han’ın vefatının 100.yıldönmü vesileyle Sultan Abdülhamit’i Anlama ve Anma ile Şehitler Haftası Programı düzenlendi. Şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kuran-ı Kerim Okunması ile devam etti. Daha sonra Türkmen Dağı şehitleri Sinevizyon Gösteresi ile devam eden programda Sultan Abdulhamid Han Belgeseli yayınlandı. Suriyeli misafir öğrencilerin hazırlamış oldukları tiyatroyu davetliler büyük bir ilgi ile izlediler. Tiyatronun devamında Osmaniye’nin yetiştirdiği sanatçılardan olan Yusuf Karaburç, davetlilere konser verdi. Program dua okunması ile sona erdi. Programda yerini alan Osmaniye Afet ve Acil Durum İl Müdürü Sayın Serhat BULUT; “Necip Fazıl ne güzel demiş: “Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamak olaca...
[Devamı]
Cevdetiye Sulama Kanalına Düşen Araçtan Bir Kişinin Cansız Bedeni Çıkarıldı 15 Şubat 2018
foto
14.02.2018 tarihi 17:35 sularında, İlimiz Cevdetiye sulama kanalına bir aracın suya düştüğü ve araçta iki kişinin bulunduğu ihbarı alınmıştır. Söz konusu sulama kanalını besleyen Cevdetiye regülatörü yetkilileriyle görüşülerek kanal suyunun kesilmesi sağlanmıştır. Bu sırada, ihbarı alır almaz Osmaniye AFAD arama kurtarma ekibi, olay yerine intikal etmiştir. Araç içerisindeki iki Suriye uyruklu vatandaştan biri (M.Ş.) olay anında kendi imkanları ile çıkmış olup diğer şahıs (Ö. H.) ise arama kurtarma ekibi ve çevredeki duyarlı vatandaşların yardımıyla ex olarak çıkartılmış ve 112 Acil Servis ekibine teslim edilmiştir. Hayatını kaybeden Suriyeli vatandaşa Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır dileriz.
[Devamı]
Suriyeli Öğrencilerin Matematik Tırı Coşkusu 08 Şubat 2018
foto
T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde başlatılan Türkiye Akademik ve Bilimsel iş Birliği Projesi kapsamında Yunus Emre Enstitüsü; Türk kültür, sanat ve tarihi değerlerinin tanıtımı ve Suriyeli misafirlerin Türkiye'ye uyumu amacıyla matematik tırı, 2 gün boyunca Cevdetiye Geçici Barınma Merkezindeki 9-18 yaş aralığındaki Suriyeli misafirlerle buluşturuldu. Matematik tırına büyük ilgi gösteren Suriyeli öğrenciler, günlük hayattaki matematiğe farklı bir bakış açısıyla bakmanın mutluluğunu yaşadılar. Tırdaki çeşitli akıl ve zeka oyunlarıyla öğrenciler, bir durumun sonucuna farklı çözüm teknikleri ile ulaşabileceklerini öğrendiler.
[Devamı]
Suriyelilere Yönelik Şubat Ayı İnsani Yardım Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı 07 Şubat 2018
foto
İlimizde bulunan Suriyeli Misafirlere yapılan yardımların etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla insani yardım faaliyetlerini yürüten kamu kurum ve kuruluşları ve STK temsilcilerinin katılımıyla Suriyelilere Yönelik Aylık İnsani Yardım Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Sn.Muammer BALCI başkanlığında 06 Şubat 2018 tarihinde Osmaniye Konaklama Tesisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Osmaniye Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’ni Ziyaret Etti 29 Ocak 2018
foto
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Osmaniye’ye geldi. Sayın Soylu, öncelikle Osmaniye Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’ni ziyaret etti. Suriyeli misafirlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Sayın Soylu, misafirlerle sohbet ederek onların istek ve taleplerini dinledi. Ayrıca Sayın Soylu, Suriyeli misafirlere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.
[Devamı]
Sn. BULUT, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı 10 Ocak 2018
foto
Osmaniye Afet ve Acil Durum İl Müdürü Sayın Serhat BULUT, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle açıklamalarda bulundu. Sayın BULUT yaptığı açıklamada; "Yaşamımızın vazgeçilmez unsurlarından olan demokratik bir ortamda haber alma ve yayma hürriyeti doğrultusunda gerçekleştirdikleri işler neticesiyle gazetecilerin toplumumuzda büyük bir öneme sahip olan meslek grupları arasında olduğu aşikârdır.
[Devamı]
İlimiz Merkeze Bağlı Ortaokullarda Düzenlenen Afet Bilinci Konulu Eğitimler Tamamlandı 15 Aralık 2017
foto
AFETE HAZIR TÜRKİYE projesinin bir kolu olan AFETE HAZIR OKUL projesi kapsamında Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 13.11.2017- 14.12.2017 tarihleri arasında, bir program dahilinde İlimiz Merkeze bağlı Ortaokullarda düzenlenen Afet Bilinci konulu eğitimler tamamlandı. Yoğun bir tempoda gerçekleştirilen eğitimler ile İlimiz Merkeze bağlı 35 Ortaokul ziyaret edilip, Uzman Eğitmenler tarafından 3905 öğrenciye afetler ve deprem hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yapıldı.3 Uzman Eğitmen, Yardımcı Memurlar ve Arama Kurtarma Teknisyenleri tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere; afet türleri, depremin tanımı ve oluşumu, deprem riski açısından ülkemiz ve ilimiz, deprem öncesi alınması gereken önlemler, deprem sırasında doğru davranış şekilleri ve deprem sonrası...
[Devamı]
"Sel, Heyelan ve Kaya Düşmesi Eğitimi"ne Personelimiz de Katıldı 08 Aralık 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından açık arazi şartlarında ve uygulamalı olarak Trabzon İli Araklı İlçesinde düzenlenen "Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi" nin 6. Aşamasına Osmaniye Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğünden Arama ve Kurtarma Teknisyeni olarak görev yapan Rasim KOL da katılmış ve eğitimi başarı ile tamamlamıştır.
[Devamı]
İlimiz Merkez Yunus Emre İlkokulu Öğrencilerine "Afet Bilinci ve Deprem" Konulu Eğitim Verildi 05 Aralık 2017
foto
İlimiz Merkez Yunus Emre İlkokulu öğrencilerine " Afet Bilinci ve Deprem" konulu eğitim verildi. Eğitimde öğrencilere depremin tanımı ve oluşumu, deprem riski açısından ülkemiz ve ilimiz, deprem öncesi alınması gereken önlemler, deprem sırasında doğru davranış şekilleri ve deprem sonrası yapılması gerekenler anlatıldı. Bunun yanında teorik bilgilerin yanında uygulamalı bilgiler de verildi. Özellikle ÇÖK-KAPAN-TUTUN ‘un öğrencilerin zihninde yer edinmesi için çaba gösterildi. Bunun yanında okulda deprem tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
Kadirli İlçesinde Düzenlenen Halk ve Güvenlik Toplantısında Afetler ve Çalışmalarımız Hakkında Bilgilendirme Çalışması Yapıldı 05 Aralık 2017
foto
Osmaniye İli Kadirli İlçesinde, Kadirli Kaymakamı Sayın Tamer ORHAN başkanlığında 04.12.2017 tarihinde düzenlen Aylık Halk ve Güvenlik toplantısına Osmaniye Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden İl Müdürü Sayın Serhat BULUT, Eğitim Uzmanı ve bazı personeller de katıldı. Afetler, TAMP ( Türkiye Afet Müdahale Planı), AYDES (Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi) ,diğer projeler ve çalışmalar hakkında Osmaniye AFAD Eğitim Uzmanı Ekrem Küpelioğlu tarafından toplantıya katılan misafirlere bilgi verildi. Ayrıca Kadirli Belediye Başkanı Sayın Ömer TARHAN, kamu kurum ve kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti yönetici ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda ilçenin sorunları ve planlanan projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu....
[Devamı]
Sayfalar: 123456789